1

Máte dotaz?

Napište nám

Údržba fóliovaných a akrylátových dvířek

Návody na údržbu výrobků Trachea:

===========================

 

Návod na údržbu lesklých a matných akrylátových výrobků T.acrylic:

_________________________________________________________

 

Doporučení pro čištění: Po kompletní montáži všech prvků odstraňte ochrannou fólii. Okamžitě po odstranění ochranné fólie je povrch citlivý na poškrábání. Pro zlepšení odolnosti proti poškrábání ošetřete nábytek ANTISTATICKÝM SPREJEM (doporučujeme typ: Pronto spray proti prachu, 250 ml multifunkční) - bez obsahu alkoholu nebo alternativně roztokem vody a neutrálního saponátu, který opatrně rozetřete v celé ploše měkkým hadříkem. Nejlépe je nechat materiál „vyzrát“ 7 dnů – v tomto období dvířka nedoporučujeme čistit, leštit atp. Nikdy nepoužívejte k údržbě abrazivní látky (tj. látky drsné, hrubé, odírající – na bázi písku, prášku či jiného brusiva). Používejte výlučně měkký hadřík, který byl zvlhčen ve vodě nebo v odmašťovadle (např. na čištění oken, který neobsahuje alkohol) - nikdy povrch nečistěte na sucho. Pozor na levnější utěrky, které mají okraje obšité syntetickou nití, která může poškrábat povrch. Povrch nechejte oschnout po dobu 24 hodin.

Upozornění: Vyvarujte se zvýšenému mechanickému namáhání, zvláště škrábání a otírání povrchu předměty s ostrým nebo abrazivním povrchem (nepoužívejte kartáče, škrabky, drátěnky apod.). Veškeré lesklé části by se měly čistit bez použití saponátů nebo látek založených na bázi alkoholu. Povrchovou úpravu fólie mohou také poškodit rozpouštědla reagující s akryláty (organická rozpouštědla typu: benzín, toluen, aceton atd.). Navíc je k dispozici opravná sada odstraňující případné běžné mechanické poškození povrchu.

 

 

Návod na údržbu výrobků s povrchovou úpravou standardní fólií:

____________________________________________________

 

Doporučení pro čištění: Použijte běžné čisticí kapaliny nebo detergenty na plasty. Slučitelnost konkrétního prostředku s fólií doporučujeme nejprve vyzkoušet na skrytém místě. Skvrny od silně zabarvených substancí smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čistícího prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout – jejich odstranění je pak mnohem obtížnější! Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku. Tento postup dle potřeby zopakujte. V případě těžce odstranitelných skvrn lze použít rovněž čistidla s podílem alkoholu nejvýše 15 - 20% (Sidolin – Clin universal nebo Ajax, čistič oken). Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna.

Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy! Parní či vodní vysokotlaké čištění nejsou k čištění fóliovaných nábytkových povrchů vhodné. Tyto povrchy také nejsou odolné proti organickým rozpouštědlům jako jsou ředidla, odlakovače nebo koncentrovaný alkohol.

Návod na údržbu výrobků s potiskem Overface.

Doporučení pro čištění: Povrch by neměl být čištěn dříve než 4 týdny od výroby! Poté můžeme použít teplou vodou a jemný hadřík. Osvědčilo se i použití speciálních autoutěrek napuštěných čistícím roztokem (např. Sonax Clean a Drive)

Upozornění: Použijete-li jakékoliv čisticí prostředky, dbejte na to, aby neosahovaly aromatické uhlovodíky, estery, ketony, halogenované hydrocarbonáty nebo alkohol v koncentraci nad 25%. Nedoporučujeme také použití detergentů na bázi octa. Prostředky by neměly být abrazivní (drsné, odírající, hrubé) a měly by být vždy zředěny teplou vodou.

 

 

Návod na údržbu výrobků s povrchovou úpravou matnou fólií:

_________________________________________________

Dekory číslo: 1-8 (vanilka mat), 4-8 (ostružina mat),  171 (bílá mat), 540 (olše mat), 615 (javor horský), 910 (hruška mat) a případné další dekory dle nabídky. Matný vzhled uni barev a dekorů „pravého dřeva“ je u matných fólií dosažen užitím speciálních aditiv v laku. Obzvláště u světlých dekorů se projevuje citlivost vůči silně zabarveným tekutinám a substancím. Za účelem zachování kvality povrchu je zapotřebí dodržovat následující doporučení.

Doporučení pro čištění: Skvrny od silně zabarvených substancí (např. kávou, hořčicí, kari kořením nebo červeným vínem) smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čistícího prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout neboť v tomto případě nebude již možné nečistoty beze zbytku odstranit. Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku nebo za pomocí přidání mycího přípravku např. obchodní značka „Priel“ v množství dle doporučení od výrobce, nebo alkoholu (etanol, maximální přidaní podíl 10%). Tento postup dle potřeby zopakujte. Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna. Pro prevenci poškození povrchu vyzkoušejte nejprve na nenápadném místě v malém množství a krátkodobě působení čistícího prostředku. Přitom je nutno zohlednit pokyny výrobce.

Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy!

 

 

Návod na údržbu výrobků s povrchovou úpravou lesklou fólií:

_________________________________________________

 

Dekory číslo: 110 (bílá lesk), 114 (slonová kost lesk), 117( vanilka lesk), 118 (papyrus žlutý lesk), 131 (zelená lesk), 134 (oliva lesk), 142 (modrá lesk), 145 (lila lesk), 151 (bordó lesk), 153 (červená maranello lesk), 155 (malina lesk), 158 (papyrus červený lesk), 165 (cappuccino lesk), 168 (papyrus hnědý lesk), 169 (černá lesk), 185 (stříbrná vlnka lesk), 186 (oxygen lesk), 187 ( okapa lesk), a případné další dekory dle nabídky.

Poznámka: nejedná se o povrchovou úpravu fólií „vysoký lesk“!

Doporučení pro čištění: Výrobky jsou opatřeny ochrannou modrou nebo průhlednou fólií proti poškození při dopravě, manipulaci a montáži. Povrch by neměl být čištěn dříve než 4 týdny po odstranění této fólie! Poté můžeme použít jemný hadřík namočený v teplé vodě. Osvědčilo se i použití speciálních autoutěrek napuštěných čistícím roztokem (např. Sonax Clean a Drive)

Upozornění: Použijete-li jakékoliv čisticí prostředky, dbejte na to, aby neosahovaly aromatické uhlovodíky, estery, ketony, halogenované hydrocarbonáty nebo alkohol v koncentraci nad 25%. Nedoporučujeme také použití detergentů na bázi octa. Prostředky by neměly být abrazivní (drsné, odírající, hrubé) a měly by být vždy zředěny teplou vodou.

 

 

Návod na údržbu výrobků s dodatečnou povrchovou úpravou patina:

_______________________________________________________

 

 

Poznámka: „Patina“ je dodatečná povrchová úprava fóliovaných nábytkových dvířek s vysokým podílem ruční práce. Výrobky získají vzhled nábytku „opotřebovaného“ věkem a užíváním. Výrobky s dodatečnou povrchovou úpravou „patina“ si zachovávají vlastnosti původní úpravy PVC fóliemi. Jediným rozdílem je potřeba adekvátního přístupu při manipulaci, používání a údržbě.

Doporučení pro čištění: Znečištěnou pohledovou plochu přetřete vlhkou jemnou utěrkou se saponátem bez obsahu písku, prášku nebo jiného abrasiva a ihned vysušte.

Upozornění: Povrchovou úpravu patina je možné poškodit rozpouštědly, mechanickým namáháním, poškrábáním a otíráním zvýšeným tlakem předměty s ostrým nebo abrazivním povrchem.

 

 

Návod na údržbu výrobků s dodatečnou povrchovou úpravou lesk:

______________________________________________________

 

Poznámka: „Lesk“ je dodatečná povrchová úprava fóliovaných nábytkových dvířek. Nejedná se o povrchovou úpravu „vysoký lesk“! Při aplikaci dodatečné úpravy lesk se projeví rozdíl mezi fóliemi s hladkým povrchem a fóliemi s hrubším povrchem (např. perlička, „pomerančová kůra“ atd.)! Zájemcům proto doporučujeme konzultaci s dodavatelem nábytkových dvířek. Výrobky s dodatečnou povrchovou úpravou „lesk“ si zachovávají vlastnosti původní úpravy PVC fóliemi. Jediným rozdílem je potřeba adekvátního přístupu při manipulaci, používání a údržbě.

Doporučení pro čištění: Znečištěnou pohledovou plochu přetřete vlhkou jemnou utěrkou se saponátem bez obsahu písku, prášku nebo jiného abraziva a ihned vysušte.

Upozornění: Povrchovou úpravu lesk je možné poškodit rozpouštědly, mechanickým namáháním, poškrábáním a otíráním zvýšeným tlakem předměty s ostrým nebo abrazivním povrchem.

V případě nedodržení postupu při údržbě našich výrobků nebude reklamace na poškození zboží uznána.

Nejprodávanější